Czym malować kolorowanki?

Początkowo małym dzieciom trudno jest zharmonizować zmysł wzroku i dotyku. Kolorowanki ze sklepu bee.pl pomagają poprawić koordynację ręka-oko. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, Twoje dziecko musi spokojnie i wytrwale malować szablony. Wymaga to maksymalnej koncentracji – a ten trening przyniesie pozytywne skutki najpóźniej w szkole podstawowej.

Farbowanie to doskonały sposób na wyłączenie się i odprężenie, zwłaszcza po dzikim biegu i zabawie na łonie natury. Przed pójściem spać rysowanie i malowanie pomaga zebrać myśli, zrelaksować się i zapaść w piękne sny. A co najważniejsze: Twoje dziecko uczy się tego wszystkiego w zabawny sposób, ponieważ aktywność jest zabawna i pozwala zanurzyć się w nowych światach.

Wybór przyborów do malowania: Twoje dzieci potrzebują tych długopisów

Już w wieku kilku miesięcy maluchy zaczynają zostawiać smugi na wszystkim, na co mogą dostać: od mąki po śmietanę, wszystko jest rozłożone na stole i tapecie. Znacznie lepiej sprawdza się z odpowiednimi akcesoriami malarskimi, najlepiej na papierze. W wieku około 3–4 lat maluchy mogą zacząć dekorować swoje pierwsze kolorowanki kredkami woskowymi. Oto przegląd najpopularniejszych narzędzi do kolorowania:

Kredki

Miękkie malowanie, idealne dla początkujących od 3 roku życia

Flamastry

Jednolity i intensywny kolor dla doskonałych rezultatów

Kredki drewniane

Możliwość szczególnie precyzyjnego malowania, idealna do motywów z drobnymi detalami, możliwość korekty błędów, różna intensywność koloru w zależności od nadruku

Akwarele

Możliwe mieszanie różnych kolorów, malowanie pędzlami o różnej grubości

Nieco starsze dzieci lubią przechodzić na akwarele, szczególnie piękną technikę malowania w jasnych kolorach. W zależności od stężenia koloru można stworzyć blade ślady lub mocne powierzchnie, co tylko zechcesz. Pędzle o różnych rozmiarach umożliwiają malowanie małych detali lub dużych powierzchni. W ten sposób małe dzieci z czasem stają się wielkimi artystami i pozwalają uwolnić swoją kreatywność.

Niezależnie od tego, jaki to długopis: Dzieci uczą się realistycznie oceniać postrzeganie kolorów i wyczuwać estetykę. Dowiadują się również wszystkiego o proporcjach i odległościach oraz trenują swoją wyobraźnię przestrzenną. Z piórem w dłoni niektórzy zapominają o wszystkim wokół i odpoczywają – idealne po stresującym dniu w przedszkolu pełnym nowych wrażeń.

Wydrukuj kolorowanki

Darmowe kolorowanki dla różnych grup wiekowych różnią się w zależności od złożoności tematu, ale łączy je jedno: malowanie kredkami jest niesamowicie zabawne i pobudza wyobraźnię najmłodszych. Pomimo prezentacji motywu, dzieci mogą dowolnie decydować o kolorystyce i pokolorowaniu każdego obrazka indywidualnie. Szczególnie kreatywne duchy dodają własne szczegóły do szablonu kolorowania i tworzą spójny ogólny obraz – z odpowiednim krajobrazem wokół motywu. A więc: na długopisach, gotowe, pokoloruj!